K2

K2 base camp

Expedícia k základnému táboru K2 (8611m) k druhému najvyššiemu vrchu planéty Zem

Itinerár

1.deň: Odlet do Islamabadu s jedným prestupom.

2.deň: Prílet do Islamabadu a následne presun privátnou dopravou po najznámejšej ceste Karakoram highway smerom do Chilas – 480 kilometrov, kde prespíme v hoteliKarakoram highway - Slávna a strategická cesta v celkovej dĺžke 1 300 km, ktorá bola postavená v roku 1966, spája mestá Islamabad a čínsky Kašgar. Karakoram highway je krásnym zážitkom, a to nielen v pakistanskom meradle. Nikde vo svete nie ste tak blízko k sedemtisícovkám, ľadovcom, hlbokým údoliam a dobrodružstvám, ako tu. Môžete o nej počuť stokrát, ale v skutočnosti je ešte krajšia ako sa hovorí. Dnes je cesta veľmi bezpečná a každým rokom je v lepšej kondícii  vďaka čínskym investíciám, ktoré smerujú do skvalitnenia cesty

3.deň: Pokračovanie v ceste cez vysokohorskú diaľnicu do Skardu. Cesta bude trvať približne 12 hodín. Po ťažkej ceste nás čaká noc v hoteli.

4.deň: Cesta do Askole s prenajatými džípmi cca 7 hodín. Askole je posledná dedina pred trekom ku základnému táboru. Noc v stane vo výške cca. 3000 metrov

5. deň: Dnes spolu s nosičmi začíname trek. Po 2 – 3 hodinách sa dostaneme do Korofongu, prekročíme rieku Biafo a vystúpame na Biafo ľadovec. Po obede v Korofongu pokračujeme do Jhola 2 – 3 hod. Noc v stane.

6.deň: Trek z Jhola do Phaiyu cca 5 – 7 hodín. Prespanie vo výške 3600 metrov.

7.deň: 7 hodinový trek do Urdukas. Po ceste uvidíme Paiyu Peak, Chorichi, Uli Biaho, Trango Towers. Spánok budeme mať vo výške 4200 metrov.

8.deň: Z Urduksu do Goro II nám to bude trvať cez 6 hodín. V strede dňa budeme prechádzať popri slávnom Baltoro ľadovci. Spanie vo výške 4500 metrov.

9.deň: Goro II do Concordia. Počas ľahšieho 4 hodinového treku sa dostaneme na miesto, kde uvidíme K2 ako na dlani. Spanie vo výške 4550 metrov.

10.deň: Oddych, vychutnávanie si pohľadu na jeden z najkrajších vrchov planéty. Ten kto by bol aktívny, môže ísť k base campu, alebo sa pozrieť bližšie k Gasherbrum.

11.deň: 6 hodinový trek do tábora Ali. Budeme prechádzať cez ľadovec, ktorý bude v danej nadmorskej výške patriť medzi náročné výstupy. Táborisko Ali má asi najkrajšie výhľady na K2 a Concordiu. Noc v stane vo výške 5050 metrov.

12.deň: Najťažší deň. Z kempu odchádzame okolo 2 hodiny nad ránom, aby sme prešli cez priesmyk Gondogro vo výške 5700 metrov. Niektoré úseky budú dopredu zafixované lanami. Do táboriska Hispang – 4883 metrov, by sme mali prísť okolo 13:00. Najťažší deň, ale asi najkrajší.

13.deň: Postupný zostup do Dalsam Pa – 4200 metrov, by nám nemal zobrať viac než 4 hodiny.

14.deň: Prichádzame pomaly do civilizácie. Napriek tomu vidíme ďalšie vrchy ako K6 a K7. Noc v Saitcho vo výške 3400 metrov.

15.deň: 3 hodinový trek do Hushe s výhľadom na Masherbrum.

16.deň: 6 hodinová jazda džípom späť do Skardu.

17. – 18.deň: Odchod späť do Islamabadu po Karakoram highway

19.deň: Odlet domov.

Čo zahŕňa cena:

Čo cena nezahŕňa

Bezpečnosť

Pakistan by sme mohli rozdeliť do dvoch kategórií. Jednak na oblasti, kam sa dá cestovať a riziko je minimálne, a jednak na oblasti, do ktorých sa neodporúča cestovať – ako sú oblasti Queta, Peshawar a miesta v blízkosti afganských hraníc.  My sa budeme pohybovať v najbezpečnejšej oblasti celého Pakistanu. Ideme tam, kde vládne jednotky majú absolútnu kontrolu. Pri návšteve Pakistanu dbajte o to, aby ste dodržiavali tieto pravidlá: